Ahoj všem! Plánuju zrovna cestu po Indonésii a chtěl bych nějaký feedback, abych věděl jestli jsem nezapomněl na nějaký důležitý místa a hlavně jestli se to dá stihnout, popřípadě jestli bysme stihli i něco navíc. Jde hlavně o to že netuším kolik kde budeme tak dní, a taky jak dlouho nám budou trvat přejezdy. Jde nám hlavně o potápění, trochu surf, a různý outdoorový aktivity.    Jedeme 27.6.-27.7. takže 1 měsíc.  JÁVA: Přílet do Jakarty a co nejdřív směr ➔ Yogyakarta ➔Borobudur ➔ Prambanan ➔ Bromo National Park ➔ Banyawangi (jede se odtud na Bali?) Máme letět z Jakarty do Yogyakarty?  Četl jsem že na Mt. Bromo je to docela výšlap a dost lidí to podcení, a že by i stálo zato si pujčit dzip, co si o tom myslíte?  BALI: Denpasar ➔ Bukit Peninsula(NO) ➔ Ubud ➔ Gunung Kawi ➔Tulamben (diving) ➔ Padangbai Po cestě z Gunung Kawi do Tulambenu jsem chtěl navštívit Danau Batur a Besakih Temple, myslíte že to půjde? Koukal jsem že to není moc daleko jedno od druhýho ale budeme mít bágly tak těžko pojedem na motorce a nevím jak jinak to udělat  LOMBOK: Lembar ➔ Kuta (surfing) ➔ Mataram ➔ Gili Islands (Diving) Jestli jsem to správně pochopil tak Lombok a Gili Islands bude mnohem víc easygoing a chilled oproti Bali, takže tady bysme asi rádi strávili víc dní surfováním a potápěním ale rádi uvítám jakékoli další tipy na Lombok.  Původně jsem chtel jet až na Flores nebo Komodo ale myslím si že to už bysme nestihli a počítám že poletíme zpátky do Jakarty právě z Lomboku protože východněji už jsem neviděl žádný přímý levný lety tak bůhví jak bysme to stihli. Ale právě proto píšu sem abych se ujistili že to tak je.  Díky za přečtení, Uvítám jakékoli tipy a rady!  .

Indonésie (Jáva, Bali, Lombok) - Itinerář

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Do Yogyakarty jsem jel vlakem z Bandungu peknou krajinou, zvlast v 1. casti. Z Jakarty do Bandungu je to asi nejhezci, ale na 1 den z J. do Y. je to dost dlouhe. Najdi si jizdni rad a zvaz, jestli by to stalo za to. Lze i v noci, ale to si neuzijes krajinu. Autobusem po Jave radeji dlouhe useky nejezdi.

Pak vlakem do Probolingga a minivanem k Bromu. Ten vystup je na tzv. Lookout no.1, coz neni asi za tmy snadne. Tam vsichni jezdi jeepem a tlaci se na male plose pri vychodu slunce (ten den byl navic v mraku). Ja sel dle wikitravel na vychod slunce na Bromo a byl jsem tam sam a jeste usetril za drahe vstupne (a za jeep).

0 Citovat

Jedine v noci, abys videl ty modre plameny. 1 z nejlepsich zazitku na Jave. Nahoru s davy po snadne ceste, dolu do krateru asi radeji za par rupii s klukem, ktery tam jde pro siru.

0 Citovat

Díky! Na Kawah Ijen jsem se díval, šli jste tam v noci? Já to právě vynechal protože mi přišlo že to je docela z ruky. Stálo to fakt zato?

0 Citovat

Z Banyuwangi jezdí na Bali trajekty, jsou levné, akorát prodejců je povícero a turistu rádi natáhnou. Lepší je koupit si přímo přesun místním busem na Bali, je to levné a na trajekt najede celý bus a netřeba se starat o lístek.

Bromo není žádný výšlap, je to jen pár schodů nahoru , tam opravdu není co podcenit. Šel jsem to příjemnou procházkou z Cemoro Lavang, samozřejmě místní Tě tam rádi tím jeepem ochotně zavezou :-) Trošku výšlap byla Merapi, ale taky žádná hrůza, byla mi tam ale nahoře docela zima, než vyšlo slunko (pod Merapi Tě hodí z Yogyakarty).

Nevynechej Kawah Ijen, třeba z Banyuwangi Tě hodí pod kopec místní, my si to dojednali přímo na ubytku v Banyuwangi při cestě z Bali na Javu.

0 Citovat

Ahoj všem! Plánuju zrovna cestu po Indonésii a chtěl bych nějaký feedback, abych věděl jestli jsem nezapomněl na nějaký důležitý místa a hlavně jestli se to dá stihnout, popřípadě jestli bysme stihli i něco navíc. Jde hlavně o to že netuším kolik kde budeme tak dní, a taky jak dlouho nám budou trvat přejezdy. Jde nám hlavně o potápění, trochu surf, a různý outdoorový aktivity.   

Jedeme 27.6.-27.7. takže 1 měsíc. 

JÁVA: Přílet do Jakarty a co nejdřív směr ➔ Yogyakarta ➔Borobudur ➔ Prambanan ➔ Bromo National Park ➔ Banyawangi (jede se odtud na Bali?)

  • Máme letět z Jakarty do Yogyakarty?  
  • Četl jsem že na Mt. Bromo je to docela výšlap a dost lidí to podcení, a že by i stálo zato si pujčit dzip, co si o tom myslíte? 

BALI: Denpasar ➔ Bukit Peninsula(NO) ➔ Ubud ➔ Gunung Kawi ➔Tulamben (diving) ➔ Padangbai

  • Po cestě z Gunung Kawi do Tulambenu jsem chtěl navštívit Danau Batur a Besakih Temple, myslíte že to půjde? Koukal jsem že to není moc daleko jedno od druhýho ale budeme mít bágly tak těžko pojedem na motorce a nevím jak jinak to udělat 

LOMBOK: Lembar ➔ Kuta (surfing) ➔ Mataram ➔ Gili Islands (Diving)

  • Jestli jsem to správně pochopil tak Lombok a Gili Islands bude mnohem víc easygoing a chilled oproti Bali, takže tady bysme asi rádi strávili víc dní surfováním a potápěním ale rádi uvítám jakékoli další tipy na Lombok. 

Původně jsem chtel jet až na Flores nebo Komodo ale myslím si že to už bysme nestihli a počítám že poletíme zpátky do Jakarty právě z Lomboku protože východněji už jsem neviděl žádný přímý levný lety tak bůhví jak bysme to stihli. Ale právě proto píšu sem abych se ujistili že to tak je. 

Díky za přečtení, Uvítám jakékoli tipy a rady!


0